Compulocks iPad Air M2 13" (2024), Apex Enclosure Tablet Printer Kiosk - Black
£369.18
£307.65
iPad Air M2 13" (2024), Apex Enclosure Tablet Printer Kiosk - Black
- High-grade aluminum enclosure
- Ability to conceal a charging cable
- Quick keyed access
- Can hold a printer with dimensions - H- 160 mm / 6.3 in W- 130 mm / 5.12 in D- 150 mm / 5.91 in
- Can secure directly onto a counter
| SKU | PK0113APXB |
|---|---|
| EAN | 0810157341761 |
| Manufacturer | Compulocks |
| Availability | In Stock |
Introducing our innovative POS Tablet and Printer Holder: The ultimate solution for streamlining your point-of-sale operations. This product is expertly crafted from high-grade aluminum, offering both durability and a sleek, professional appearance. Its unique design includes a specialized enclosure to securely house your tablet while seamlessly integrating a compact printer.
| Features | |
|---|---|
| Lock type | 2 Keys |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Product colour | Black |
| Colour group | Black |
| Material | Aluminium |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Cable management | Yes |
| Covered front camera | No |
| Country of origin | Israel |
| Mounting type | Counter |
| Brand compatibility | Apple |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 4 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Lock type | 2 Keys |
| Compatibility | iPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904 |
| Product colour | Black |
| Colour group | Black |
| Material | Aluminium |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Cable management | Yes |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Compulocks iPad Air M2 13" (2024)...
£369.18
£307.65
|
Popular
Gamber-Johnson 7160-0818-04 tablet sec...
£294.12
£245.10
|
Recommended
Compulocks iPad 10.2" Space Enclo...
£413.28
£344.40
|
Hot Product
Compulocks Medical Rolling Cart for VE...
£476.48
£397.07
|
Compulocks iPad mini 8.3" Space E...
£370.20
£308.50
|
Bestseller
Neomounts FL15-750WH1 Tablet floor sta...
£325.80
£271.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PK0113APXB
|
7160-0818-04
|
140B102IPDSB
|
MCRSTDEXW
|
140B830IPMSB
|
FL15-750WH1
|
| Manufacturer |
Compulocks
|
Gamber-Johnson
|
Compulocks
|
Compulocks
|
Compulocks
|
Neomounts
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
White
|