CoreParts W128950886 power adapter/inverter Indoor 100 W White
£28.80
£24.00
100W USB-C Nano Charger, GaN Technology, 5V 2.4A-20V5A Plug:USB-C EU & UK Wall - For New Apple MacBooks & Ipad Pro 5V 2.4A, 5.2V 3A,9V3A, 12V3A, 14.5V2A, 15V3A, 20V3.3A, 20V5A, Compatible with all brands of laptops
- Premium Build Quality
- Full Compatibility With Oem Devices
- Certified Safety And Protection Features
- Wide Product Portfolio
- Compact And Robust Design
- 36-Month Full Reliable Warranty
- Satisfaction Guarantee With Exchange Option
| SKU | MBXUSBC-AC0030W |
|---|---|
| EAN | 5715063549551 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Coreparts AC adapters are built with premium materials to deliver stable and safe power across a wide range of IT devices. Fully compatible with OEM equipment, they include certified protection features to guard against overvoltage, overcurrent, and short circuits—ensuring reliable performance in everyday use.Their compact yet robust design makes them easy to handle and durable in demanding environments. With a wide product portfolio, we support everything from current models to hard-to-find legacy devices. When you choose Coreparts, you choose quality, compatibility, and confidence.
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | Yes |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 100 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Detachable power connectors | No |
| Power current type | AC-to-DC |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | White |
| Certification | CE |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Adjustable output voltage | Yes |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Input voltage | 110-230 V |
| Output power | 100 W |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Detachable power connectors | No |
| Power current type | AC-to-DC |
| Connector(s) | USB-C |
| Certification | CE |
| Design | |
| Housing colour | White |
| On/off switch | No |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | White |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 300 g |
| Width | 188 mm |
| Depth | 127 mm |
| Height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Quick installation guide | Yes |
| Package width | 188 mm |
| Package depth | 127 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 520 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quick installation guide | Yes |
| Included power plug types | EU |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Power consumption (standby) | 0.21 W |
| Other features | |
| Short circuit protection | Yes |
| Overload protection | Yes |
| Batteries included | No |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts W128950886 power adapter/inv...
£28.80
£24.00
|
Recommended
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
New
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
Bestseller
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Hot Product
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
Popular
HP AC Smart adapter (90 watt) power ad...
£42.12
£35.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXUSBC-AC0030W
|
469632-010
|
469639-003
|
DF263
|
DF266
|
613160-001
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
HP
|
HP
|
DELL
|
DELL
|
HP
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Universal
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|