Havis 367-5938-1 mobile device charger POS terminal Black AC Indoor
£68.33
£56.94
Single-Bay Charger For Castles S1F2 Mobile Payment Device
- This single bay Charger designed specifically for the Castles S1F2 Mobile Payment Device is ideal in retail, hospitality and healthcare spaces
- Ensures mobile payment devices are always charged, accessible & easy to find
- Easy to use - simply place device in and out of charger
- Use with or without mobile protect case (367-5922)
- Easy installation
| Charger type | Indoor |
|---|---|
| SKU | 367-5938-1 |
| EAN | 5715063646632 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | In Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | POS terminal |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Castles S1F2 |
| Fast charging | No |
| Wireless charging | No |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | POS terminal |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Castles S1F2 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 98 mm |
| Depth | 127 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 453 g |
| Package width | 106 mm |
| Package depth | 157 mm |
| Package height | 41 mm |
| Package weight | 567 g |
| Packaging data | |
| Package width | 106 mm |
| Package depth | 157 mm |
| Package height | 41 mm |
| Package weight | 567 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Compatibility | Castles S1F2 |
You may also be interested in
| Product |
Havis 367-5938-1 mobile device charger...
£68.33
£56.94
|
Hot Product
Zebra P1031359 mobile device charger M...
£55.99
£46.66
|
Popular
Socket Mobile QX Stand Charging Mount...
£76.60
£63.83
|
Bestseller
Microsoft Q5N-00002 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
New
Microsoft Q5N-00003 mobile device char...
£97.20
£81.00
|
Recommended
Zebra KT-CHS5000-1 mobile device charg...
£76.13
£63.44
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
367-5938-1
|
P1031359
|
AC4088-1657
|
Q5N-00002
|
Q5N-00003
|
KT-CHS5000-1
|
| Manufacturer |
Havis
|
Zebra
|
Socket Mobile
|
Microsoft
|
Microsoft
|
Zebra
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|