Samsung M321R4GA0PB0-CWM memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR5 ECC
£1,353.74
£1,128.12
32GB, DDR5, 5600 Mbps, 288-Pin, 1.1 V, 1R x 4, Server, ECC
| SKU | M321R4GA0PB0-CWM |
|---|---|
| EAN | 5055288488038 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |
Registered DIMM
Includes a register for enhancing clock, command and control signals
Error correction available by added 8 bit parity signals
Supports x4 / x8 Organization / up to 2 ranks per DIMM and 2DPC configuration
Application : Server
Includes a register for enhancing clock, command and control signals
Error correction available by added 8 bit parity signals
Supports x4 / x8 Organization / up to 2 ranks per DIMM and 2DPC configuration
Application : Server
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Design | |
| Backlight | No |
| Technical details | |
| Chips organisation | 1Rx4 |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Backlight | No |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Other features | |
| Chips organisation | 1Rx4 |