Samsung M471A2G43CB2-CWE 16GB DDR4 3200MHz PC4-25600 SODIMM
£234.86
£195.72
M471A2G43CB2-CWE Samsung 16GB DDR4 3200MHz PC4-25600 SODIMM Laptop Memory
- 16GB DDR4 3200MHz SODIMM
- Boosts laptop responsiveness
- Optimised for Intel and AMD systems
- Energy-saving design
| SKU | M471A2G43CB2-CWE |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | In Stock |
M471A2G43CB2-CWE Samsung 16GB DDR4 3200MHz memory ensures smoother system response and faster load times for advanced users.
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| Backlight | No |
| Product colour | Green |
| Technical details | |
| Product colour | Green |
| Chips organisation | 1Rx8 |
| Country of origin | South Korea |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Backlight | No |
| Product colour | Green |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Country of origin | South Korea |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory data transfer rate | 3200 MT/s |
| Other features | |
| Chips organisation | 1Rx8 |
| Country of origin | South Korea |