Barco R9861595 cable gender changer USB‑A USB‑C Black
£65.52
£54.60
USB‑A to USB‑C converter
| SKU | R9861595 |
|---|---|
| EAN | 4260730615714 |
| Manufacturer | Barco |
| Availability | In Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | USB‑C |
| Connector 1 | USB‑A |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Female |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Weight | 4 g |
| Height | 15 mm |
| Depth | 100 mm |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Barco R9861595 cable gender changer US...
£65.52
£54.60
|
Bestseller
StarTech.com 6ft (1.8m) 1-Port Profess...
£69.43
£57.86
|
Hot Product
Lindy TosLink (Optical) and Coaxial Bi...
£63.01
£52.51
|
Popular
Lenovo 0B47395 cable gender changer Di...
£56.38
£46.98
|
Recommended
StarTech.com 2ft (60cm) 2-Port USB to...
£53.23
£44.36
|
StarTech.com 13ft (4m) 2-Port USB to S...
£57.37
£47.81
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R9861595
|
ICUSB422
|
70411
|
0B47395
|
2P1FFC-USB-SERIAL
|
2P6FFC-USB-SERIAL
|
| Manufacturer |
Barco
|
StarTech.com
|
Lindy
|
Lenovo
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|