Belden 7997A 0101000 networking cable Black 3.5 m Cat5e U/UTP (UTP)
£552.96
£460.80
CAT5E 4PR U/UTP OSP REEL 305 M
| SKU | 7997A 0101000 |
|---|---|
| EAN | 0612825192596 |
| Manufacturer | Belden |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable standard | Cat5e |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Cable length | 3.5 m |
| Connector 2 gender | No |
| Connector 1 gender | No |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Certificates | |
|---|---|
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Cable standard | Cat5e |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Cable length | 3.5 m |
| Compliance certificates | RoHS |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Belden 7997A 0101000 networking cable...
£552.96
£460.80
|
Hot Product
Lanview LVN122510 networking cable Ora...
£625.49
£521.24
|
Recommended
PATCHBOX .one / 30RU / STP / Grey
£509.04
£424.20
|
PATCHBOX .one / 30RU / UTP / Grey
£509.04
£424.20
|
PATCHBOX .one / 30RU / UTP / Blue
£509.04
£424.20
|
Bestseller
PATCHBOX .one / 30RU / STP / Blue
£509.04
£424.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7997A 0101000
|
LVN122510
|
PONE30STPSL
|
PONE30UTPSL
|
PONE30UTPBL
|
PONE30STPBL
|
| Manufacturer |
Belden
|
Lanview
|
PATCHBOX
|
PATCHBOX
|
PATCHBOX
|
PATCHBOX
|
| Cable length |
3m to 5m
|
15m and more
|
1m to 3m
|
1m to 3m
|
1m to 3m
|
1m to 3m
|
| Connector 1 |
N
|
N
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
| Connector 2 |
N
|
N
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
RJ-45
|
| Cable standard |
Cat5e
|
Cat7
|
Cat6a
|
Cat6a
|
Cat6a
|
Cat6a
|
| Cable shielding |
U/UTP (UTP)
|
S/FTP (S-STP)
|
U/FTP (STP)
|
U/UTP (UTP)
|
U/UTP (UTP)
|
U/FTP (STP)
|