Canon 7171C001/PG-595 Ink cartridge black, 180 pages ISO/IEC 19752 6.7ml for Canon Pixma TS 4150
£25.21
£21.01
Canon PG-595, Black, 1 pc(s), 180 pages, Single pack
| SKU | 7171C001 |
|---|---|
| EAN | 4549292249309 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | In Stock |
Canon PG-595. Supply type: Single pack, Printing colours: Black, Quantity per pack: 1 pc(s), Black ink page yield: 180 pages
Compatible Printers: Canon Pixma TS 4140 i, Canon Pixma TS 6540 i, Canon Pixma TS 4150 i, Canon Pixma TS 6500 Series, Canon Pixma TS 6550 i, Canon Pixma TS 4100 Series, Canon Pixma TS 4151 i, Canon Pixma TS 7550 i
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Canon |
| Black ink page yield | 180 pages |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | PIXMA TS7550i, PIXMA TS6550i, PIXMA TS4150i |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 136 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 72 mm |
| Package height | 48 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 136 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 72 mm |
| Package height | 48 mm |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Canon 7171C001/PG-595 Ink cartridge bl...
£25.21
£21.01
|
Hot Product
HP C9351AE/21 Printhead cartridge blac...
£28.09
£23.41
|
New
HP 51604A Printhead cartridge black fo...
£24.96
£20.80
|
Popular
Canon 7740A001/KC-18IL Photo cartridge...
£34.32
£28.60
|
Recommended
Canon 0615B001/PG-40 Printhead cartrid...
£24.44
£20.37
|
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
£26.59
£22.16
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7171C001
|
C9351AE
|
51604A
|
7740A001
|
0615B001
|
C13T07114H10
|
| Manufacturer |
Canon
|
HP
|
HP
|
Canon
|
Canon
|
Epson
|
| Printing colours |
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Canon
|
HP
|
HP
|
N/A
|
Canon
|
Epson
|
| Type |
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Supply type |
Single pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|