Canon imageFORMULA DR-C350 A4 Desktop Scanner
£424.78
£353.98
Canon imageFORMULA DR-C350 A4 Desktop Scanner, 216 x 356 mm, 600 x 600 DPI, ADF scanner, Black, CMOS CIS, 7000 pages
| SKU | 7290C003 |
|---|---|
| EAN | 4528472112565 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | In Stock |
Canon imageFORMULA DR-C350 A4 Desktop Scanner. Maximum scan size: 216 x 356 mm, Optical scanning resolution: 600 x 600 DPI. Scanner type: ADF scanner, Product colour: Black. Sensor type: CMOS CIS, Daily duty cycle (max): 7000 pages. Maximum ISO A-series paper size: A4. Power supply type: USB, Power supply: 15.6 W
| Scanning | |
|---|---|
| Maximum scan size | 216 x 356 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Colour scanning | Yes |
| Duplex scanning | Yes |
| Sensor type | CMOS CIS |
| Daily duty cycle (max) | 7000 pages |
| Design | |
| Built-in display | Yes |
| Scanner type | ADF scanner |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Sensor type | CMOS CIS |
| Daily duty cycle (max) | 7000 pages |
| Paper handling | |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Yes |
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN | Yes |
| Power | |
| Power supply type | USB |
| Power supply | 15.6 W |
| Weight & dimensions | |
| Width | 28.5 mm |
| Depth | 22.3 mm |
| Height | 21.8 mm |
| Weight | 3.2 kg |
| Package depth | 24.6 mm |
| Package weight | 4.56 kg |
| Package width | 38.1 mm |
| Package height | 21.8 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 24.6 mm |
| Package weight | 4.56 kg |
| Package width | 38.1 mm |
| Package height | 21.8 mm |
| Package weight | 4.56 kg |
| Technical details | |
| Scanner type | ADF scanner |
| Product colour | Black |
| Package weight | 4.56 kg |
| Other features | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Scanner type | ADF scanner |
| Package weight | 4.56 kg |
You may also be interested in
| Product |
Canon imageFORMULA DR-C350 A4 Desktop...
£424.78
£353.98
|
Hot Product
Canon imageFORMULA DR-M160II Compact A...
£498.91
£415.76
|
Popular
Canon 102 Flatbed & ADF scanner 60...
£372.61
£310.51
|
Bestseller
Epson FF-680W Sheet-fed scanner 600 x...
£447.44
£372.87
|
Recommended
Epson WorkForce DS-870 Sheet-fed scann...
£558.13
£465.11
|
New
Epson WorkForce ES-500WII Sheet-fed sc...
£342.73
£285.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7290C003
|
9725B003
|
2152C003
|
B11B237401BY
|
B11B250401BY
|
B11B263401BY
|
| Manufacturer |
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Scanner type |
ADF scanner
|
Sheet-fed scanner
|
Flatbed & ADF scanner
|
Sheet-fed scanner
|
Sheet-fed scanner
|
Sheet-fed scanner
|
| Maximum ISO A-series paper size |
A4
|
A4
|
A4
|
A4
|
A4
|
A4
|
| Built-in display |
Y
|
N
|
N
|
N
|
Y
|
N
|