Capture 00000057-PRO printer label White
£72.64
£60.53
Label 80mm(Width) x 88mm(Outer diameter) - Core 25. White. Premium. DT. Permanent. 4 rolls per box. 35 Meter, Endless Label. (Better quality compared to MPN 00000057)
| SKU | 00000057-PRO |
|---|---|
| EAN | 5715063326411 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | In Stock |
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | No |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 8 cm |
| Weight | 1.75 kg |
| Maximum roll diameter | 8.8 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Package width | 337 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 99 mm |
| Package weight | 1.85 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 337 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 99 mm |
| Package weight | 1.85 kg |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 4 |
| Technical details | |
|---|---|
| Technical features | Endless label |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Other features | |
| Technical features | Endless label |
You may also be interested in
| Product |
Capture 00000057-PRO printer label White
£72.64
£60.53
|
Recommended
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£76.18
£63.48
|
Hot Product
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£76.18
£63.48
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White
£76.18
£63.48
|
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£77.17
£64.31
|
Bestseller
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£76.18
£63.48
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
00000057-PRO
|
880026-050
|
76523
|
880026-038
|
76181
|
76179
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|