Capture CA-3012883-T printer label White
£156.67
£130.56
Label 102 x 178mm, Core 25mm, Max diameter 127mm, Direct Thermal, Uncoated, Permanent, No perforation, 400 labels per roll, 12 rolls per box
| SKU | CA-3012883-T |
|---|---|
| EAN | 5715063119655 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | In Stock |
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | No |
| Print technology | Direct thermal |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 17.8 cm |
| Weight | 11 kg |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Package weight | 10.6 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 10.6 kg |
| Print technology | |
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture CA-3012883-T printer label White
£156.67
£130.56
|
Zebra 8000T Extra Tuff 180 Tag White
£197.74
£164.78
|
Bestseller
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£125.59
£104.66
|
Hot Product
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£126.74
£105.62
|
Popular
Zebra Z-Perform 1000T White Self-adhes...
£141.73
£118.11
|
Recommended
Zebra Z-Select 2000T White
£136.04
£113.37
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-3012883-T
|
3006305
|
3008870-T
|
3008871-T
|
76174
|
880134-203
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|