Capture CA-76013 printer label White
£363.97
£303.31
Capture Label 51 x 32mm, Core 76mm, Thermal Transfer, Polyester, Permanent, No perforation, 4295 labels per roll, 10 rolls per box
| SKU | CA-76013 |
|---|---|
| EAN | 5715063395844 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | In Stock |
Capture offers a full assortment of labels and thermal receipt rolls, in various sizes and paper types. Both bisphenol A-free rolls and rolls completely free of phenol.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | No |
| Print technology | Thermal transfer |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.1 cm |
| Label height | 3.2 cm |
| Weight | 14.3 kg |
| Maximum roll diameter | 20 cm |
| Core diameter | 7.6 cm |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 14.3 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 14.3 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 10 |
| Labels per roll | 4295 pc(s) |
| Labels per pack | 42950 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 42950 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture CA-76013 printer label White
£363.97
£303.31
|
Hot Product
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
£273.64
£228.03
|
Recommended
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
£358.91
£299.09
|
Bestseller
Zebra Z-Band Direct White
£341.21
£284.34
|
Zebra Z-Band Direct Black, White
£314.98
£262.48
|
Popular
Zebra Z-Band Direct Red
£358.33
£298.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-76013
|
800264-155
|
880350-050
|
10006995K
|
10006998K
|
10006995-1K
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|