CoreParts KIT838 computer case part Small Form Factor (SFF)
£12.96
£10.80
2.5" Hot Swap Tray SATA/SAS for Dell PowerEdge and PowerVault
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| SKU | KIT838 |
|---|---|
| EAN | 5704327727262 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Looking for a solution that will slide right into your exciting setup?
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
CoreParts offers a wide range of Storage KITS for your setup, that match the performance of your original setup for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible chassis type | Small Form Factor (SFF) |
| Storage drive sizes supported | 2.5" |
| Size (imperial) | 6.35 cm (2.5") |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dell PowerEdge M1000e, M600, M605, M610, M710, M805, M905, M910, MD1020, MD1120, MD1220, R210, R310, R410, R510, R610, R710, R715, R810, R815, R910, T310, T410, T610, T710, MD1120 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 169 mm |
| Depth | 95 mm |
| Height | 25 mm |
| Weight | 80 g |
| Package width | 169 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 114 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible chassis type | Small Form Factor (SFF) |
| Storage drive sizes supported | 2.5" |
| Size (imperial) | 6.35 cm (2.5") |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dell PowerEdge M1000e, M600, M605, M610, M710, M805, M905, M910, MD1020, MD1120, MD1220, R210, R310, R410, R510, R610, R710, R715, R810, R815, R910, T310, T410, T610, T710, MD1120 |
| Packaging data | |
| Package width | 169 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 114 g |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
CoreParts KIT838 computer case part Sm...
£12.96
£10.80
|
Popular
StarTech.com Replacement PC Mounting #...
£11.29
£9.41
|
StarTech.com Steel Full Profile Expans...
£9.80
£8.17
|
New
be quiet! HDD cage
£10.58
£8.82
|
Bestseller
Teltonika PR5MEC00 computer case part
£12.00
£10.00
|
Recommended
CoreParts KIT870 computer case part HD...
£17.28
£14.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KIT838
|
SCREWNUTM
|
PLATEBLANK
|
BGA05
|
PR5MEC00
|
KIT870
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
be quiet!
|
TELTONIKA
|
CoreParts
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
PCI slot cover
|
HDD Cage
|
N/A
|
HDD Cage
|
| Compatible chassis type |
Small Form Factor (SFF)
|
N/A
|
N/A
|
Universal
|
N/A
|
N/A
|