CoreParts MBXAP-AC87USBC mobile device charger Smartphone White AC Indoor
£32.76
£27.30
USB-C Charger for Apple 90W 5V 2.4A-20V4.5A Plug:USB-C White
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| SKU | MBXAP-AC87USBC |
|---|---|
| EAN | 5704174097167 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Power source type | AC |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Design | |
| Product colour | White |
| Power | |
| Output current | 4500 mA |
| Maximum power | 90 W |
| Maximum output voltage | 20 V |
| Technical details | |
| Package type | Box |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Power source type | AC |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 150 g |
| Package width | 60 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 250 g |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package width | 60 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 250 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Other features | |
| Package type | Box |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXAP-AC87USBC mobile device...
£32.76
£27.30
|
Hot Product
DELL 450-16938 mobile device charger B...
£27.62
£23.02
|
Bestseller
DELL 450-18066 mobile device charger L...
£28.80
£24.00
|
Recommended
Avaya 700466253 mobile device charger...
£35.88
£29.90
|
Popular
DELL 492-BBIP mobile device charger La...
£48.17
£40.14
|
Star Micronics 39569360 mobile device...
£39.71
£33.09
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXAP-AC87USBC
|
450-16938
|
450-18066
|
700466253
|
492-BBIP
|
39569360
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
DELL
|
DELL
|
Avaya
|
DELL
|
Star Micronics
|
| Charger type |
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Auto
|