CoreParts MBXDE-AC0011 power adapter/inverter Indoor 45 W Black
£15.12
£12.60
Power Adapter for Dell 45W 19.5V 2.31A Plug:4.5*3.0p, Including EU Power Cord
- Premium Build Quality
- Full Compatibility With Oem Devices
- Certified Safety And Protection Features
- Wide Product Portfolio
- Compact And Robust Design
- 12-Month Full Reliable Warranty
- Satisfaction Guarantee With Exchange Option
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | MBXDE-AC0011 |
| EAN | 5704174244783 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Coreparts AC adapters are built with premium materials to deliver stable and safe power across a wide range of IT devices. Fully compatible with OEM equipment, they include certified protection features to guard against overvoltage, overcurrent, and short circuits—ensuring reliable performance in everyday use.Their compact yet robust design makes them easy to handle and durable in demanding environments. With a wide product portfolio, we support everything from current models to hard-to-find legacy devices. Every adapter comes with a 12-month full warranty and a satisfaction guarantee, including the right to exchange within the warranty period.When you choose Coreparts, you choose quality, compatibility, and confidence
| Features | |
|---|---|
| Output power | 45 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Output current | 2.31 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | Inspiron 3476 TURIS 14 KBL R BTX, 3480 N3 LOKI 14 WHL CNL BTX, 3573 TURIS 15 GLK BTX, 3576 TURIS 15 KBL R BTX, 3581 N3 LOKI 15 KBL 2SP BTX, 3582 N3 LOKI 15 GLK BTX, 3585 N3 LOKI 15 AMD BTX, 5570 LOKI 15 INTEL BTX, 5770 LOKI 17 INTEL BTX |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output power | 45 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Output current | 2.31 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | Inspiron 3476 TURIS 14 KBL R BTX, 3480 N3 LOKI 14 WHL CNL BTX, 3573 TURIS 15 GLK BTX, 3576 TURIS 15 KBL R BTX, 3581 N3 LOKI 15 KBL 2SP BTX, 3582 N3 LOKI 15 GLK BTX, 3585 N3 LOKI 15 AMD BTX, 5570 LOKI 15 INTEL BTX, 5770 LOKI 17 INTEL BTX |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 100 g |
| Width | 80 mm |
| Depth | 160 mm |
| Height | 40 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 80 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 200 g |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Cables included | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXDE-AC0011 power adapter/i...
£15.12
£12.60
|
Bestseller
Datalogic 8-0935 power adapter/inverte...
£21.00
£17.50
|
Recommended
2-Power AC Adapter 9.5V 24W inc. mains...
£21.17
£17.64
|
2-Power DC Car Adapter 19v 2.1A
£19.58
£16.32
|
Popular
2-Power Car-Air DC Adapter 19V
£21.54
£17.95
|
Hot Product
Lenovo 0B47045 power adapter/inverter...
£22.27
£18.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXDE-AC0011
|
8-0935
|
CAA0710F-UK
|
CCC0720G
|
CAC0716A
|
0B47045
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Datalogic
|
2-Power
|
2-Power
|
2-Power
|
Lenovo
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
auto
|
auto
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Scanner
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|