CoreParts MBXWHS-BA185 headphone/headset accessory
£10.13
£8.44
1.48Wh Li-Pol 3.7V 400mAh Black for Jabra Wireless Headset Evolve 75
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
| Product type | Battery |
|---|---|
| SKU | MBXWHS-BA185 |
| EAN | 5704174978244 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | Jabra Evolve 75 |
| Battery | |
| Rechargeable battery | Yes |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Package weight | 60 g |
| Compatibility | Jabra Evolve 75 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 60 g |
| Width | 24 mm |
| Depth | 4 mm |
| Height | 28 mm |
| Package width | 24 mm |
| Package depth | 4 mm |
| Package height | 28 mm |
| Weight | 50 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 60 g |
| Package width | 24 mm |
| Package depth | 4 mm |
| Package height | 28 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
CoreParts MBXWHS-BA185 headphone/heads...
£10.13
£8.44
|
Hot Product
Jabra Standard Leatherette Cushion
£12.60
£10.50
|
Bestseller
Jabra GN 1200 CC
£18.62
£15.52
|
Popular
Logitech USB Headset Stereo H650e
£14.80
£12.33
|
New
Jabra Kensington lock adaptor
£12.60
£10.50
|
CoreParts MBXJA-BA0001 headphone/heads...
£12.60
£10.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXWHS-BA185
|
0473-279
|
88011-99
|
993-000814
|
14208-10
|
MBXJA-BA0001
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Jabra
|
Jabra
|
Logitech
|
Jabra
|
CoreParts
|
| Product type |
N/A
|
Ear pad
|
Cable
|
Ear pad
|
N/A
|
Battery
|