CoreParts MMUSB-UNI-ADAPTER USB flash drive White
£21.12
£17.60
Universal USB Adapter Lightning/Micro USB/Type-C Support upto 128 GB SD Card
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 24 months Warranty
| Product colour | White |
|---|---|
| SKU | MMUSB-UNI-ADAPTER |
| EAN | 5704174199809 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
In CoreParts you will find a range of our Flash Memory, that match the performance of your original Flash memory with different sizes, shape, speeds and capacities, for Consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers. We also offer customized logo print solutions and gift box options.
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Width | 145 mm |
| Weight | 20 g |
| Height | 30 mm |
| Depth | 80 mm |
| Package depth | 97 mm |
| Package width | 151 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package weight | 30 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 97 mm |
| Package width | 151 mm |
| Package height | 17 mm |
| Package weight | 30 g |
| Technical details | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MMUSB-UNI-ADAPTER USB flash...
£21.12
£17.60
|
Popular
Verbatim PinStripe - USB Drive 128 GB...
£24.96
£20.80
|
Hot Product
SanDisk Cruzer Blade USB flash drive 6...
£17.71
£14.76
|
New
SanDisk Cruzer Glide USB flash drive 6...
£19.91
£16.59
|
Recommended
Transcend JetFlash 810 64GB Green
£31.92
£26.60
|
Bestseller
SanDisk Ultra USB flash drive 32 GB US...
£26.88
£22.40
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MMUSB-UNI-ADAPTER
|
49071
|
SDCZ50-064G-B35
|
SDCZ60-064G-B35
|
TS64GJF810
|
SDCZ48-032G-U46
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Verbatim
|
Sandisk
|
Sandisk
|
Transcend
|
Sandisk
|
| Form factor |
N/A
|
cap
|
capless
|
slide
|
cap
|
slide
|
| Product colour |
White
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
| Capacity |
N/A
|
128GB to 256GB
|
64GB to 100GB
|
64GB to 100GB
|
64GB to 100GB
|
32GB to 50GB
|
| USB version |
N/A
|
2.0
|
2.0
|
2.0
|
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
| Device interface |
N/A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|