CoreParts SA300005I404 internal hard drive 300 GB
£230.40
£192.00
3.5" SAS Hotswap 300GB 15K
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 24 month Warranty
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | SA300005I404 |
| EAN | 5712505833353 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
In CoreParts you will find a wide range of alternative Hard Drives that match the performance of your original Hard Drives with different sizes, Nand Flash and capacities, for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| HDD capacity | 300 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 300 g |
| Width | 120 mm |
| Weight | 280 g |
| Package depth | 30 mm |
| Height | 100 mm |
| Depth | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 300 g |
| Package depth | 30 mm |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts SA300005I404 internal hard d...
£230.40
£192.00
|
New
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£271.80
£226.50
|
Hot Product
Origin Storage HDD 500GB 3.5in NearLin...
£321.66
£268.05
|
Popular
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£329.40
£274.50
|
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200...
£358.20
£298.50
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£293.40
£244.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SA300005I404
|
FRU81Y9691
|
DELL-500NLSA/7-S11
|
ACLK
|
ACLT
|
81Y9691
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Lenovo
|
Origin Storage
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
N/A
|
| HDD speed |
N/A
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
| HDD size |
N/A
|
N/A
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|