DELL 470-AAVJ InfiniBand/fibre optic cable 3.048 m SFP+ Black
£99.00
£82.50
Networking Cable SFP+ to SFP+ 10GbE Copper Twinax Direct Attach Cable 3 MeterCusKit
| Cable length | 3.048 m |
|---|---|
| SKU | 470-AAVJ |
| EAN | 5397063816774 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 3.048 m |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 3.048 m |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 3.048 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
DELL 470-AAVJ InfiniBand/fibre optic c...
£99.00
£82.50
|
Bestseller
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Ca...
£112.09
£93.41
|
Hot Product
Cisco 10GBASE-CU, SFP+, 2m InfiniBand/...
£100.43
£83.69
|
Popular
NETGEAR AXC763 InfiniBand/fibre optic...
£100.97
£84.14
|
D-Link 1M SFP+ Direct Attach Stacking...
£172.25
£143.54
|
Recommended
Lindy 100m Fibre Optic Patch Lead OM3...
£179.05
£149.21
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
470-AAVJ
|
SFP-H10GB-CU5M=
|
SFP-H10GB-CU2M=
|
AXC763-10000S
|
DEM-CB100S
|
46404
|
| Manufacturer |
DELL
|
Cisco
|
Cisco
|
Netgear
|
D-Link
|
Lindy
|