DELL 7P79P internal hard drive 500 GB 7200 RPM 3.5" Serial ATA
£203.40
£169.50
500GB, 3.5", 7200rpm
| SKU | 7P79P |
|---|---|
| EAN | 5704174227854 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 500 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | Serial ATA |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
DELL 7P79P internal hard drive 500 GB...
£203.40
£169.50
|
Hot Product
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£271.80
£226.50
|
IBM ACLT internal hard drive 1 TB 7200...
£358.20
£298.50
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£293.40
£244.50
|
Popular
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£295.20
£246.00
|
Recommended
IBM 00Y2431 internal hard drive 900 GB...
£253.26
£211.05
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7P79P
|
FRU81Y9691
|
ACLT
|
81Y9691
|
00Y2430
|
00Y2431
|
| Manufacturer |
DELL
|
Lenovo
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 1 TB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD size |
3.5 "
|
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
Serial ATA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|