Epson C33S020580/SJMB3500 Maintenance-kit / Ink waste box, 75K pages for Epson TM-C 3500
Out of stock
SKU
C33S020580
£37.80
£31.50
SJMB3500: Maintenance box for ColorWorks C3500 series
| Capacity | 75000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | C33S020580 |
| EAN | 8715946534282 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Out of Stock |
Compatible Printers: Epson ColorWorks C 3500, Epson TM-C 3500
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatibility | Epson TM-C3500 Epson TM-C3500 (012) |
| Packaging data | |
| Package width | 177 mm |
| Package height | 35 mm |
| Package weight | 311 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package depth | 233 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Package depth | 233 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 25 pc(s) |
| Products per pallet layer | 20 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1152 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 34.4 m |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 177 mm |
| Package height | 35 mm |
| Package weight | 311 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 34.4 m |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 25 pc(s) |
| Products per pallet layer | 20 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1152 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 34.4 m |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
HP CE487A printer kit Roller kit
£31.46
£26.22
|
Zebra 105934-034 printer kit
£32.18
£26.82
|
HP CE487B printer kit Roller kit
£45.24
£37.70
|
Zebra 45189-22 printer kit
£38.99
£32.49
|
Epson Roller Assembly Kit
£39.00
£32.50
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CE487A
|
105934-034
|
CE487B
|
45189-22
|
B12B813561
|
| Manufacturer |
HP
|
Zebra
|
HP
|
Zebra
|
Epson
|