| Host interface | Serial |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Output interface | Serial |
| SKU | C32C823861 |
| EAN | 8715946140858 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
9 pin Serial Interface Board with DM-D
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Output interface | Serial |
| Serial interface type | RS-232 |
| Host interface | Serial |
| Technical details | |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Performance | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Internal | Yes |
| Features | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Packaging data | |
| Package width | 82 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 34 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 6.15 m |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 82 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 34 mm |
| Other features | |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson UB-S09
£38.15
£31.79
|
Bestseller
StarTech.com 1 ft USB to RS232 Serial...
£31.68
£26.40
|
Hot Product
Lindy 50m USB 1.1 Cat.6 Extender
£32.24
£26.87
|
DeLOCK 4 x serial PCI Express card int...
£56.38
£46.98
|
Recommended
LogiLink AU0006C interface cards/adapt...
£39.00
£32.50
|
Popular
StarTech.com 2 Port PCI Express SATA 6...
£37.22
£31.02
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C32C823861
|
ICUSB232PRO
|
42805
|
89178
|
AU0006C
|
PEXESAT322I
|
| Manufacturer |
Epson
|
StarTech.com
|
Lindy
|
DeLOCK
|
LogiLink
|
StarTech.com
|
| Host interface |
Serial
|
N/A
|
N/A
|
PCIe
|
USB Type-A
|
PCIe
|
| Internal |
Y
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N
|
Y
|
| Output interface |
Serial
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SATA
|