Getac GAT1E1 power adapter/inverter Indoor 100 W Black
£98.71
£82.26
100W TYPE-C AC ADAPTER
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | GAT1E1 |
| Manufacturer | Getac |
| Availability | In Stock |
The 100W Type-C AC adapter as an additional charging solution to charge Getac rugged tablets and laptops with inherent USB type-C ports as well as the power delivery functionality. The Type-C adapter features a reversible connector type that reduces connector damages due to misuse.
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 100 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 100 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 5 A |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 326 g |
| Width | 65 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 25 mm |
| Cable length | 1.8 m |
You may also be interested in
| Product |
New
Getac GAT1E1 power adapter/inverter In...
£98.71
£82.26
|
HP 609945-001 power adapter/inverter I...
£149.94
£124.95
|
Bestseller
HP 693707-001 power adapter/inverter I...
£115.20
£96.00
|
Recommended
Zebra 105950-076 power adapter/inverte...
£147.34
£122.78
|
Popular
HP 397803-001 power adapter/inverter I...
£149.94
£124.95
|
Hot Product
HP 437796-001 power adapter/inverter I...
£122.40
£102.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GAT1E1
|
609945-001
|
693707-001
|
105950-076
|
397803-001
|
437796-001
|
| Manufacturer |
Getac
|
HP
|
HP
|
Zebra
|
HP
|
HP
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Label Printer
|
Notebook
|
N/A
|