Hewlett Packard Enterprise X311 network switch component Power supply
£133.58
£111.32
X311 400W 100 240VAC 12VDC PS, Refurbished
| SKU | J9581A-RFB |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
For non-Power over Ethernet (PoE) capable switches ONLY (keyed). Provides redundant power if added as the second power supply.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Compatibility | Aruba 3800 Switch Series |
| Performance | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 3800 Switch Series |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 400 W |
| DC output voltage | 12 V |
You may also be interested in
| Product |
Hewlett Packard Enterprise X311 networ...
£133.58
£111.32
|
Ubiquiti UISP Box Plus network switch...
£127.69
£106.41
|
Ubiquiti UACC-PSU-54V-600W network swi...
£190.79
£158.99
|
|---|---|---|---|
| SKU |
J9581A-RFB
|
UISP-BOX-PLUS
|
UACC-PSU-54V-600W
|
| Manufacturer |
HPE
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
| Product type |
Power supply
|
Case
|
Power supply
|