HP 404714-001 internal hard drive 36.4 GB 15000 RPM 3.5" Ultra320 SCSI
£28.22
£23.52
36.4GB universal hot-plug Ultra320 SCSI hard drive - 15,000 RPM, 3.5-inch large form factor (LFF) - Includes 1-inch high drive tray with 80-pin connector
| SKU | 404714-001-REF |
|---|---|
| EAN | 5711045923616 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 36.4 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Ultra320 SCSI |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 36.4 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | Ultra320 SCSI |
| Other features | |
| Interface | Ultra320 SCSI |
You may also be interested in
| Product |
HP 404714-001 internal hard drive 36.4...
£28.22
£23.52
|
Bestseller
HPE 450GB 6G SAS 10K rpm SFF (2.5-inch...
£28.22
£23.52
|
Hot Product
HPE 1TB 6G SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch...
£56.17
£46.81
|
Popular
HPE MSA2 750GB 7.2K 3.5-inch SATA HDD...
£30.86
£25.72
|
Recommended
HPE 146GB 15K rpm Ultra320 Hot Plug SC...
£40.13
£33.44
|
DELL MM8P9 - REF internal hard drive 1...
£40.13
£33.44
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
404714-001-REF
|
652572-B21-RFB
|
657750-B21-RFB
|
AJ739A-RFB
|
347708-B22-RFB
|
MM8P9 - REF
|
| Manufacturer |
HP
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
DELL
|
| HDD capacity |
under 80 G
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 750 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 1 TB
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Interface |
Ultra320 SCSI
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Ultra320 SCSI
|
Serial ATA III
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|