HP Desktop Mini v4+ VESA Sleeve with Power Supply Holder
£31.93
£26.61
Desktop Mini v4+ VESA Sleeve with Power Supply Holder
- Enjoy easy access to all of your ports with a Sleeve and cutouts designed exclusively for your HP Desktop Mini PC.
- Use this Sleeve with the HP Desktop Mini by itself, or with the PC and an optional storage Expansion Module, HP DM VESA Power Supply Holder Kit that simplifies cable management or HP DM VESA Quick Deploy Adhesive that supports tool-less mounting.[1,2]
- Rest easy with a one-year limited warranty.
| SKU | 99T55AA |
|---|---|
| EAN | 0197961148220 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Retain connectivity
Enjoy easy access to all of your ports with a Sleeve and cutouts designed exclusively for your HP Desktop Mini PC.
Mix and match
Use this Sleeve with the HP Desktop Mini by itself, or with the PC and an optional storage Expansion Module, HP DM VESA Power Supply Holder Kit that simplifies cable management or HP DM VESA Quick Deploy Adhesive that supports tool-less mounting.[1,2]
World-class support
Rest easy with a one-year limited warranty.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible chassis type | Mini PC |
| Type | VESA bracket |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 185 mm |
| Depth | 163.3 mm |
| Height | 45 mm |
| Weight | 404.5 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible chassis type | Mini PC |
| Type | VESA bracket |
| Product colour | Black |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Packaging data | |
| Packaging content | 1 Security/Dual VESA Sleeve; 2 sets of Torx T15 screws; 1 set 20 mm Philips #2 screw; 7 mm and 2 mm spacers; Installation guide |
| Logistics data | |
| UNSPSC-code | 43201611 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP Desktop Mini v4+ VESA Sleeve with P...
£31.93
£26.61
|
Popular
HPE DL380 Gen9 Universal Media Bay Kit...
£60.84
£50.70
|
HPE DL380 Gen9 Universal Media Bay Kit...
£60.84
£50.70
|
Recommended
HPE ProLiant ML350 Gen10 Redundant fan...
£60.84
£50.70
|
New
Compulocks Mac Studio Ledge Lock Adapt...
£60.14
£50.12
|
Hot Product
CoreParts KIT262 computer case part
£43.38
£36.15
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
99T55AA
|
724865-B21
|
724865-B21B
|
874572-B21
|
MSLDG01
|
KIT262
|
| Manufacturer |
HP
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
Compulocks
|
CoreParts
|
| Type |
VESA bracket
|
other
|
other
|
Redundant fan cage kit
|
N/A
|
N/A
|
| Compatible chassis type |
Mini PC
|
Universal
|
Universal
|
N/A
|
Mini PC
|
N/A
|