HP NVIDIA RTX PH x2xxx 4mDP Graphics
£902.12
£751.77
NVIDIA RTX PH x2xxx 4mDP Graphics
| SKU | B5CH7AA |
|---|---|
| EAN | 0198990076775 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
NVIDIA RTX PRO 2000BKwell16GB4mDP
| Technical details | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 43201401 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 308 g |
| Width | 68.6 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 184 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package weight | 507 g |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 43201401 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP NVIDIA RTX PH x2xxx 4mDP Graphics
£902.12
£751.77
|
Bestseller
PNY VCNRTXA4500 NVIDIA RTX A4500 20 GB...
£958.72
£798.93
|
Hot Product
HP NVIDIA T1000E 8GB 4mDP Graphics
£726.92
£605.77
|
Popular
AMD Radeon PRO W7700 16 GB GDDR6
£828.28
£690.23
|
Recommended
Nvidia RTX 4000 SFF Ada Generation Qua...
£1,172.22
£976.85
|
HP NVIDIA RTX PH x2xxx 4mDP Graphics
£872.30
£726.92
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
B5CH7AA
|
VCNRTXA4500-SB
|
6V9V4AA
|
100-300000006
|
900-5G192-2571-000
|
8D6B8AA
|
| Manufacturer |
HP
|
PNY
|
HP
|
AMD
|
Nvidia
|
HP
|
| Interface type |
N/A
|
PCI Express x16 4.0
|
N/A
|
PCI Express x16 4.0
|
PCI Express x16 4.0
|
N/A
|
| Maximum resolution |
N/A
|
7680 x 4320 pixels
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Graphics card memory type |
N/A
|
GDDR6
|
N/A
|
GDDR6
|
GDDR6
|
N/A
|
| Memory bus |
N/A
|
256bit to 320bit
|
N/A
|
245bit to 256bit
|
128bit to 192bit
|
N/A
|
| Graphics processor |
N/A
|
RTX A4500
|
N/A
|
Radeon PRO W7700
|
Quadro RTX 4000
|
N/A
|
| DVI-D ports quantity |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
0
|
N/A
|
N/A
|
| DVI-I ports quantity |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
0
|
N/A
|
N/A
|
| DisplayPorts quantity |
N/A
|
4
|
N/A
|
4
|
4
|
N/A
|
| Cooling type |
N/A
|
active
|
N/A
|
active
|
active
|
N/A
|
| Graphics processor family |
N/A
|
NVIDIA
|
N/A
|
AMD
|
NVIDIA
|
N/A
|
| Discrete graphics card memory |
N/A
|
16GB to 24GB
|
N/A
|
16GB to 24GB
|
16GB to 24GB
|
N/A
|