HP Poly Savi 8240/8245 Battery
£28.80
£24.00
Poly Savi 8240/8245 Battery
- Adds portability and flexibility for your device.
| Product type | Battery |
|---|---|
| SKU | 85R41AA |
| EAN | 0197497573671 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Flexibility
Adds portability and flexibility for your device.
Peace of mind
Have peace of mind with a spare battery for your headsets.
Have peace of mind with a spare battery for your headsets.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Savi 8240/8245 |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | Battery |
| Package weight | 300 g |
| Brand compatibility | POLY |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Savi 8240/8245 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 300 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 26111711 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly Savi 8240/8245 Battery
£28.80
£24.00
|
Popular
Jabra 10 foam ear cushions GN2000
£33.60
£28.00
|
Recommended
Jabra 8800-00-01 headphone/headset acc...
£24.98
£20.82
|
Bestseller
Jabra GN1200
£40.56
£33.80
|
Hot Product
Jabra Pro900 Headband
£32.76
£27.30
|
Jabra PRO 900 Leather Ear Cushions (10...
£37.61
£31.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
85R41AA
|
14101-04
|
8800-00-01
|
88001-99
|
14121-27
|
14101-42
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Product type |
Battery
|
Ear pad
|
N/A
|
N/A
|
Headband
|
Cushion/ring set
|