HPE 759221-002 internal hard drive 300 GB 15000 RPM 2.5" SAS
£307.80
£256.50
300GB 15000rpm, SAS, 12Gbps, 2.5-inch
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | 759221-002 |
| EAN | 5715328265967 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE 759221-002 internal hard drive 300...
£307.80
£256.50
|
New
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£271.80
£226.50
|
Bestseller
Origin Storage HDD 500GB 3.5in NearLin...
£321.66
£268.05
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£329.40
£274.50
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£293.40
£244.50
|
Popular
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£295.20
£246.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
759221-002
|
FRU81Y9691
|
DELL-500NLSA/7-S11
|
ACLK
|
81Y9691
|
00Y2430
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lenovo
|
Origin Storage
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
N/A
|
| HDD size |
2.5 "
|
N/A
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|