HPE 843266-B21-RFB internal hard drive 1 TB 7200 RPM 3.5" Serial ATA III
£56.17
£46.81
1000GB, 3.5", Serial ATA III, 7200rpm
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 843266-B21-RFB |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
Information technology professionals rely on HPE quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HPE provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Serial ATA III |
| Bytes per sector | 512 |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | Serial ATA III |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA III |
You may also be interested in
| Product |
HPE 843266-B21-RFB internal hard drive...
£56.17
£46.81
|
Recommended
Origin Storage HDD 500GB 3.5in SATA 72...
£134.23
£111.86
|
Bestseller
Origin Storage HDD 500GB 3.5in non-Hot...
£125.93
£104.94
|
Popular
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£144.00
£120.00
|
DELL 146GB 2.5" SAS 15K internal...
£144.00
£120.00
|
Hot Product
DELL 300GB SAS 15000rpm internal hard...
£140.40
£117.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
843266-B21-RFB
|
DELL-500SATA/7-S11
|
DELL-500SATA/7-BWC
|
K532N
|
W330K
|
F617N
|
| Manufacturer |
HPE
|
Origin Storage
|
Origin Storage
|
DELL
|
DELL
|
DELL
|
| HDD capacity |
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 100 GB
|
≈ 300 GB
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
N/A
|
| Interface |
Serial ATA III
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
PC
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|