HPE 866726-001 power supply unit 500 W 1U
£432.18
£360.15
Power supply 1U 12V 500W no Aux, Non-Hot-plug
| Purpose | Server |
|---|---|
| Total power | 500 W |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| SKU | 866726-001 |
| EAN | 5706998770936 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Power | |
|---|---|
| Total power | 500 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| Purpose | Server |
| Compatible products | ProLiant ML350 Gen10 |
You may also be interested in
| Product |
HPE 866726-001 power supply unit 500 W...
£432.18
£360.15
|
New
QNAP PSU f/ 2U, 8-Bay NAS power supply...
£357.97
£298.31
|
Popular
Synology PSU 500W-RP Module2 power sup...
£379.26
£316.05
|
Recommended
HPE 866729-001 power supply unit 500 W
£393.76
£328.13
|
Hot Product
HPE Aruba Networking X372 54VDC 1600W...
£490.01
£408.34
|
Bestseller
Ubiquiti USP-RPS power supply unit 995...
£376.84
£314.03
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
866726-001
|
SP-8BAY2U-S-PSU
|
PSU 500W-RP MODULE_2
|
866729-001
|
JL670A
|
USP-RPS
|
| Manufacturer |
HPE
|
QNAP
|
Synology
|
HPE
|
HPE
|
Ubiquiti
|
| Purpose |
server
|
server
|
server
|
server
|
N/A
|
N/A
|
| Power supply unit (PSU) form factor |
1U
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
1U
|