HPE 873371-001 internal hard drive 900 GB 15000 RPM 2.5" SAS
£350.64
£292.20
900GB hard disk drive, Refurbished
| Component for | Disk array |
|---|---|
| SKU | 873371-001-RFB |
| EAN | 5706998611130 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
900GB hard disk drive - SAS interface, 15,000 RPM, 2.5-inch small form factor (SFF)
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Disk array |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE 873371-001 internal hard drive 900...
£350.64
£292.20
|
Bestseller
Origin Storage HDD 500GB 3.5in NearLin...
£321.66
£268.05
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£329.40
£274.50
|
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£293.40
£244.50
|
Popular
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£295.20
£246.00
|
IBM 42D0753 internal hard drive 500 GB...
£349.20
£291.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
873371-001-RFB
|
DELL-500NLSA/7-S11
|
ACLK
|
81Y9691
|
00Y2430
|
42D0753
|
| Manufacturer |
HPE
|
Origin Storage
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
≈ 750 GB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Component for |
Disk array
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|