HPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+ 1m Direct Attach Copper Cable
£123.37
£102.81
Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+ 1m Direct Attach Copper Cable
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | J9281D |
| EAN | 0190017246017 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 95.3 g |
| Cable length | 1 m |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+...
£123.37
£102.81
|
Recommended
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Ca...
£112.09
£93.41
|
Hot Product
Cisco 10GBASE-CU, SFP+, 2m InfiniBand/...
£100.43
£83.69
|
Popular
NETGEAR AXC763 InfiniBand/fibre optic...
£100.97
£84.14
|
D-Link 1M SFP+ Direct Attach Stacking...
£172.25
£143.54
|
DELL 470-AAVJ InfiniBand/fibre optic c...
£99.00
£82.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
J9281D
|
SFP-H10GB-CU5M=
|
SFP-H10GB-CU2M=
|
AXC763-10000S
|
DEM-CB100S
|
470-AAVJ
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Netgear
|
D-Link
|
DELL
|