HPE Aruba Networking 1G SFP LC LX 10km SMF Transceiver
£252.00
£210.00
Aruba Networking 1G SFP LC LX 10km SMF Transceiver
| Interface type | SFP |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | J4859D |
| EAN | 0190017245850 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 20 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking 1G SFP LC LX 10km...
£252.00
£210.00
|
LANCOM SFP-SX-LC10
£314.41
£262.01
|
New
NETGEAR Fibre Gigabit 1000Base-LX (LC)...
£253.26
£211.05
|
Popular
NETGEAR AXM763 network transceiver mod...
£318.95
£265.79
|
Recommended
Juniper EX-SFP-10GE-SR network transce...
£340.01
£283.34
|
Hot Product
NETGEAR 10 Gigabit SR SFP+ Module netw...
£343.80
£286.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
J4859D
|
61485
|
AGM732F
|
AXM763-10000S
|
EX-SFP-10GE-SR
|
AXM761-10000S
|
| Manufacturer |
HPE
|
Lancom Systems
|
Netgear
|
Netgear
|
Juniper
|
Netgear
|
| Maximum data transfer rate |
N/A
|
10000 Mbit/s
|
N/A
|
10000 Mbit/s
|
10000 Mbit/s
|
10000 Mbit/s
|
| Interface type |
N/A
|
SFP+
|
N/A
|
N/A
|
SFP+
|
N/A
|
| SFP transceiver type |
N/A
|
Fiber optic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|