HPE Aruba Networking Networking Instant On 10G SFP+ LC SR 300m OM3 MMF Transceiver
£72.01
£60.01
Networking Instant On 10G SFP+ LC SR 300m OM3 MMF Transceiver
| Interface type | SFP+ |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | R9D18A |
| EAN | 0190017566955 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 300 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 20 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 300 m |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking Networking Instan...
£72.01
£60.01
|
Hot Product
NETGEAR SFP 1G Ethernet Fiber Module f...
£120.92
£100.77
|
Recommended
DELL 407-BBOO network transceiver modu...
£99.00
£82.50
|
PLANET MGB-L120 network transceiver mo...
£117.00
£97.50
|
New
HPE B-series 16Gb SFP+ Short Wave Tran...
£130.01
£108.34
|
Popular
HPE Networking X120 1G SFP LC LX Trans...
£125.68
£104.73
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R9D18A
|
AGM731F
|
407-BBOO
|
MGB-L120
|
QK724A
|
JD119B
|
| Manufacturer |
HPE
|
Netgear
|
DELL
|
Planet
|
HPE
|
HPE
|
| Maximum data transfer rate |
N/A
|
1250 Mbit/s
|
N/A
|
1000 Mbit/s
|
N/A
|
1000 Mbit/s
|
| Interface type |
N/A
|
SFP
|
SFP
|
SFP
|
SFP+
|
SFP
|
| SFP transceiver type |
N/A
|
Fiber optic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|