HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 100‑240VAC PS network switch component Power supply
£256.00
£213.33
Aruba X371 12VDC 250W 100-240VAC Power Supply
| SKU | JL085A#ACC |
|---|---|
| EAN | 0888793597866 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
50W 100-240VAC to 12VDC Power Supply for the Aruba 3810 Switch.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Product colour | Metallic |
| Colour | |
| Product colour | Metallic |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Height | 40.1 mm |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 250 W |
| Performance | |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 690 g |
| Height | 40.1 mm |
| Width | 83.1 mm |
| Depth | 225.6 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 1...
£256.00
£213.33
|
Popular
Cisco PWR-IE50W-AC-IEC= network switch...
£275.59
£229.66
|
Juniper SFP+ 10GBASE LR network switch...
£259.99
£216.66
|
New
NETGEAR ProSAFE Auxiliary network swit...
£288.00
£240.00
|
Bestseller
Cisco NXA-PAC-650W-PE= network switch...
£352.02
£293.35
|
Hot Product
HPE Networking 58x0AF 650W AC Power Su...
£346.50
£288.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL085A#ACC
|
PWR-IE50W-AC-IEC=
|
EX-SFP-10GE-LRM
|
APS250W-100NES
|
NXA-PAC-650W-PE=
|
JC680A
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Juniper
|
Netgear
|
Cisco
|
HPE
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
N/A
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|