HPE Premier Flex MPO12/MPO12 Multi-mode OM4 2m Fiber Cable
£330.01
£275.01
Premier Flex MPO12/MPO12 Multi-mode OM4 2m Fiber Cable
| Cable length | 2 m |
|---|---|
| SKU | Q1H64A |
| EAN | 0190017144245 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Fibre optic type | OM4 |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | QSFP |
| Cable length | 2 m |
| Bending radius | 7.5 mm |
| Weight & dimensions | |
| Bending radius | 7.5 mm |
| Weight | 20 g |
| Cable length | 2 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Connector 1 | QSFP |
| Connector 2 | QSFP |
| Cable length | 2 m |
| Weight (imperial) | 0.0181 kg (0.0400 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0181 kg (0.0400 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Premier Flex MPO12/MPO12 Multi-mod...
£330.01
£275.01
|
Hot Product
Cisco 5m SFP+ InfiniBand/fibre optic c...
£264.46
£220.38
|
Bestseller
Cisco StackWise-480, 3m InfiniBand/fib...
£352.48
£293.73
|
HPE Networking X240 25G SFP28 to SFP28...
£318.78
£265.65
|
Recommended
Cisco QSFP-4SFP25G-CU3M= InfiniBand/fi...
£338.21
£281.84
|
Popular
StarTech.com Cisco QSFP-H40G-AOC15M Co...
£364.32
£303.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q1H64A
|
SFP-10G-AOC5M=
|
STACK-T1-3M=
|
JL295A
|
QSFP-4SFP25G-CU3M=
|
QSFPH40GAO15
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
HPE
|
Cisco
|
StarTech.com
|