Huddly 7090043790443 USB cable USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 5 m USB A Black
£346.63
£288.86
USB 3.1 Gen 1, m-f, 5m
| Cable length | 5 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB A |
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| SKU | 7090043790443 |
| EAN | 7090043790443 |
| Manufacturer | Huddly |
| Availability | In Stock |
USB 3 AOC Cable AM-AF 5m
| Features | |
|---|---|
| Warranty | 3 Years |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Cable length | 5 m |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Input voltage | 5 V |
| Cable diameter | 3 mm |
| Input current (max) | 0.9 A |
| Weight | 208 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
| Input voltage | 5 V |
| Input current (max) | 0.9 A |
| Weight & dimensions | |
| Cable diameter | 3 mm |
| Cable length | 5 m |
| Weight | 208 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Data transmission | |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
New
Huddly 7090043790443 USB cable USB 3.2...
£346.63
£288.86
|
Hot Product
Lindy 10m USB 3.2 Gen 1 and DP 1.4 Typ...
£308.22
£256.85
|
Recommended
Lindy 30m Fibre Optic USB 3.0 Cable
£334.01
£278.34
|
Bestseller
Lindy 30m USB 3.0 Active Extension Pro
£302.11
£251.76
|
Popular
Microconnect MC-USB3.0AB30OP USB cable...
£291.85
£243.21
|
Vivolink PROUSBCAMM12.5 USB cable USB...
£341.75
£284.79
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7090043790443
|
43333
|
43345
|
43362
|
MC-USB3.0AB30OP
|
PROUSBCAMM12.5
|
| Manufacturer |
Huddly
|
Lindy
|
Lindy
|
Lindy
|
Microconnect
|
VivoLink
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB C
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB C
|
| Connector 2 |
USB A
|
USB C
|
2 x USB A
|
USB A
|
USB B
|
USB A
|
| USB version |
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|