Intel AUP4X35S3HSDK drive bay panel 8.89 cm (3.5") Carrier panel Black, Stainless steel
£98.30
£81.92
3.5 inch Hot-swap Drive Bay Kit AUP4X35S3HSDK
| SKU | AUP4X35S3HSDK |
|---|---|
| EAN | 5032037107631 |
| Manufacturer | Intel |
| Availability | In Stock |
3.5" Hot Swap Drive Kit for P4000 server chassis.
| Features | |
|---|---|
| HDD size | 3.5" |
| Hot-swap | Yes |
| Type | Carrier panel |
| Size (imperial) | 8.89 cm (3.5") |
| Number of HDDs supported | 4 |
| HDD interface | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Material | Plastic, Steel |
| Compatible products | P4000 |
| Technical details | |
| HDD size | 3.5" |
| Hot-swap | Yes |
| Type | Carrier panel |
| Size (imperial) | 8.89 cm (3.5") |
| Number of HDDs supported | 4 |
| HDD interface | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Dust cover included | Yes |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Material | Plastic, Steel |
| Compatible products | P4000 |
| ARK ID | 124483 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging content | |
|---|---|
| Dust cover included | Yes |
| Cables included | Serial |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Logistics data | |
| Export Control Classification Number (ECCN) | 5A992C |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Intel AUP4X35S3HSDK drive bay panel 8....
£98.30
£81.92
|
Icy Dock MB991IK-B drive bay panel 2.5...
£113.40
£94.50
|
StarTech.com 4 Bay Aluminum Trayless H...
£122.51
£102.09
|
StarTech.com 4-bay mobile rack backpla...
£118.68
£98.90
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
AUP4X35S3HSDK
|
MB991IK-B
|
HSB4SATSASBA
|
SATSASBP425
|
| Manufacturer |
Intel
|
ICY DOCK
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|