Jabra PanaCast Control - UC (UK/HK, UC TC, PoE, Power cord-G, 2x Ethernet cables 4.57m/15ft, PoE Injector)
£739.34
£616.12
PanaCast Control - UC (UK/HK, UC TC, PoE, Power cord-G, 2x Ethernet cables 4.57m/15ft, PoE Injector)
- Tap into an easier meeting experience with the touchscreen-activated tablet
- PIR motion sensor for automatic system wake-up whenever someone enters the room
- Environmental sensors monitor room air quality to ensure rooms stay in peak meeting-ready condition
- Single cable connectivity for simple, secure power over ethernet
| Display | 10.1" |
|---|---|
| SKU | 8510-237 |
| EAN | 5706991029826 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Our PanaCast Control touchscreen tablet makes meetings run smoothly even when everyone's rushing out of one and straight into another. The PIR motion sensor automatically wakes the system up as soon as someone enters the room for instant meeting readiness, and a single cable to connect to power over the ethernet is the definition of speedy plug-and-play simplicity.
Our PanaCast Control touchscreen tablet makes meetings run smoothly even when everyone's rushing out of one and straight into another.
Our PanaCast Control touchscreen tablet makes meetings run smoothly even when everyone's rushing out of one and straight into another.
| Display | |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Slate |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Form factor | Slate |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 248 mm |
| Depth | 156 mm |
| Height | 85 mm |
| Weight | 958 g |
You may also be interested in
| Product |
New
Jabra PanaCast Control - UC (UK/HK, UC...
£739.34
£616.12
|
Honeywell EDA71 4G Snapdragon LTE-TDD...
£858.38
£715.32
|
Popular
Apple iPad mini 6th Gen 8.3in A15 Wi-F...
£673.14
£560.95
|
Recommended
Apple iPad Air 5th Gen 10.9in M1 Wi-Fi...
£673.14
£560.95
|
Hot Product
Apple iPad Air 5th Gen 10.9in M1 Wi-Fi...
£673.14
£560.95
|
Bestseller
Zebra ET40 Snapdragon 64 GB 25.6 cm (1...
£815.89
£679.91
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8510-237
|
EDA71-0-B741SAGOK
|
MLX93B/A
|
MM6T3B/A
|
MM6V3B/A
|
ET40AB-001C1B0-A6
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Honeywell
|
Apple
|
Apple
|
Apple
|
Zebra
|
| Display diagonal |
10" to 12"
|
7" to 10"
|
7" to 10"
|
10" to 12"
|
10" to 12"
|
10" to 12"
|
| Operating system installed |
N/A
|
Android 10
|
iPadOS 15
|
iPadOS 15
|
iPadOS 15
|
Android 11
|
| Form factor |
Slate
|
Slate
|
Slate
|
Slate
|
Slate
|
Slate
|
| Card reader integrated |
N/A
|
Y
|
N
|
N
|
N
|
N/A
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Rose Gold
|
Pink
|
Beige
|
Black
|
| Internal memory |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
8GB
|
8GB
|
4GB
|
| Platform |
N/A
|
Android
|
iPadOS
|
iPadOS
|
iPadOS
|
Android
|
| Position location |
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
N/A
|
| Mobile network connection |
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
N/A
|
| Rear camera type |
N/A
|
Single camera
|
Single camera
|
Single camera
|
Single camera
|
Single camera
|
| Panel type |
N/A
|
N/A
|
IPS
|
IPS
|
IPS
|
N/A
|