JPL BL-01+P Cable
£10.81
£9.01
U10P Equivalent / PLX QD
- Plantronics compatible Quick Disconnect – RJ11
- 85cm – 2m coiled cable
- Compatible with most Analogue telephones
- Compatible with JPL and Plantronics QD corded Headsets
- The Plantronics compatible Quick Disconnect (QD) capability allows the headset to detach without losing the call
| Product type | Cable |
|---|---|
| SKU | 575-099-001 |
| EAN | 5060126951759 |
| Manufacturer | JPL |
| Availability | In Stock |
Standard RJ11 to PLX QD
Quick Disconnect cable required for telecom headsets to enable direct connection to most standard telephone system handsets.
Compatible with JPL and Plantronics QD Corded Headsets
Quick Disconnect cable required for telecom headsets to enable direct connection to most standard telephone system handsets.
Compatible with JPL and Plantronics QD Corded Headsets
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Cable length | 2 m |
| Package type | Polybag |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Compatibility | JPL, Plantronics QD |
| Control type | Rotary, Buttons |
| Country of origin | China |
| Coiled cable | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Cable length | 2 m |
| Package type | Polybag |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Compatibility | JPL, Plantronics QD |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | QD |
| Connector 2 | RJ-11 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 2 m |
| Weight | 56 g |
| Packaging data | |
| Package type | Polybag |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
JPL BL-01+P Cable
£10.81
£9.01
|
Popular
Jabra Standard Leatherette Cushion
£12.60
£10.50
|
Bestseller
Jabra GN 1200 CC
£13.31
£11.09
|
Recommended
Logitech USB Headset Stereo H650e
£14.80
£12.33
|
New
Jabra Kensington lock adaptor
£9.37
£7.81
|
CoreParts MBXJA-BA0001 headphone/heads...
£12.60
£10.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
575-099-001
|
0473-279
|
88011-99
|
993-000814
|
14208-10
|
MBXJA-BA0001
|
| Manufacturer |
JPL
|
Jabra
|
Jabra
|
Logitech
|
Jabra
|
CoreParts
|
| Product type |
Cable
|
Ear pad
|
Cable
|
Ear pad
|
N/A
|
Battery
|