Kobo N257-AC-BK-U-PL remote control Bluetooth Tablet Press buttons
£24.32
£20.27
AAA, Bluetooth 5.0, up to 20 m, 9.96 x 2.21 cm, 35.2 g
| SKU | N257-AC-BK-U-PL |
|---|---|
| EAN | 0681495010646 |
| Manufacturer | Rakuten Kobo |
| Availability | In Stock |
Turn pages effortlessly.
Stay in the story.
Kobo Remote lets you read without lifting a finger.
Kobo Remote lets you stay in the story, uninterrupted. Designed exclusively for your Kobo eReader, its intuitive controls allow effortless page-turning with a simple click. Stay immersed in your reading rhythm, without ever lifting a finger. With a comfortable, ergonomic design and long-lasting battery, Kobo Remote is the perfect reading companion.
Stay in the story.
Kobo Remote lets you read without lifting a finger.
Kobo Remote lets you stay in the story, uninterrupted. Designed exclusively for your Kobo eReader, its intuitive controls allow effortless page-turning with a simple click. Stay immersed in your reading rhythm, without ever lifting a finger. With a comfortable, ergonomic design and long-lasting battery, Kobo Remote is the perfect reading companion.
| Design | |
|---|---|
| Brand compatibility | Kobo |
| Interface | Bluetooth |
| Remote control proper use | Tablet |
| Product colour | Black |
| Input type | Press buttons |
| Performance | |
| Maximum range | 20 m |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Battery | |
| Rechargeable | No |
| Battery type | AAA |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Depth | 99.6 mm |
| Height | 22.1 mm |
| Weight | 35.2 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Kobo |
| Interface | Bluetooth |
| Remote control proper use | Tablet |
| Product colour | Black |
| Maximum range | 20 m |
| Buttons | |
| Input type | Press buttons |
You may also be interested in
| Product |
Kobo N257-AC-BK-U-PL remote control Bl...
£24.32
£20.27
|
Bestseller
Samsung AA59-00818A remote control IR...
£21.12
£17.60
|
Samsung AA59-00786A remote control TV...
£34.32
£28.60
|
Popular
Sony 148754013 remote control Digital...
£19.78
£16.48
|
Hot Product
Samsung BN59-01180A remote control TV...
£31.92
£26.60
|
Recommended
Maximum IRB-100 remote control IR Wire...
£21.60
£18.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
N257-AC-BK-U-PL
|
AA59-00818A
|
AA59-00786A
|
148754013
|
BN59-01180A
|
1262
|
| Manufacturer |
Rakuten Kobo
|
Samsung
|
Samsung
|
Sony
|
Samsung
|
Maximum
|