Lanview POWER STRIP 19 - 6 WAY - FULL ALUMINIUM WITH C14 UPS PORT power distribution unit (PDU) Black
£3.55
£2.96
by Logon 6 way without switch Full Aluminium
- To order a full box, please select the following quantity: 10 pcs.
| SKU | TUPS035 |
|---|---|
| EAN | 3548388088922 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
Model: Logon TUPS035
POWER STRIP 19" - 6 WAY
Without ON/OFF Switch
Features
4000 W Max.
MAX Intensity: 16 Amp
250 VAC 50/60Hz
Incl. cable, length 2.50 m (3 x 1.5 mm²)
With rack mount kit , 1U 19"
POWER STRIP 19" - 6 WAY
Without ON/OFF Switch
Features
4000 W Max.
MAX Intensity: 16 Amp
250 VAC 50/60Hz
Incl. cable, length 2.50 m (3 x 1.5 mm²)
With rack mount kit , 1U 19"
| Design | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | Yes |
| Cable colour | Black |
| Features | |
| Cable length | 2.5 m |
| Ergonomics | |
| Cable length | 2.5 m |
| Power | |
|---|---|
| Maximum power | 4000 W |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.21 kg |
| Width | 510 mm |
| Depth | 97 mm |
| Height | 58 mm |
| Package weight | 1.21 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.21 kg |
You may also be interested in
| Product |
Lanview POWER STRIP 19 - 6 WAY - FULL...
£3.55
£2.96
|
Lanview POWER STRIP 19 - 6 WAYS - 1U -...
£3.55
£2.96
|
|---|---|---|
| SKU |
TUPS035
|
TUPS045
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Lanview
|