Lenovo 900GB SAS 2.5" internal hard drive 10000 RPM 2.5"
£324.00
£270.00
900GB, 10000 rpm, 2.5", 12 GB/s
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 00WG695 |
| EAN | 0889488073658 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 900GB SAS 2.5" internal ha...
£324.00
£270.00
|
Bestseller
Lenovo FRU81Y9691 internal hard drive...
£271.80
£226.50
|
Recommended
IBM 600GB SAS 2.5" 10000RPM inter...
£329.40
£274.50
|
Hot Product
IBM 1000GB SAS 2.5" internal hard...
£293.40
£244.50
|
Popular
IBM 00Y2430 internal hard drive 600 GB...
£295.20
£246.00
|
IBM 42D0753 internal hard drive 500 GB...
£349.20
£291.00
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
00WG695
|
FRU81Y9691
|
ACLK
|
81Y9691
|
00Y2430
|
42D0753
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Lenovo
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
IBM
|
| HDD capacity |
N/A
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
N/A
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| HDD size |
2.5 "
|
N/A
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|