Microconnect COAX015W coaxial cable 1.5 m White
£7.56
£6.30
Coaxial, M-F, 1.5m, White, 75 Ohm
| SKU | COAX015W |
|---|---|
| EAN | 4040849115103 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
The MicroConnect COAX015W is a high-quality coaxial cable, 1.5 meters in length and finished in white. This M-F (Male to Female) cable is designed for reliable signal transmission with a 75 Ohm impedance, ensuring optimal performance for your antenna and video connections. Ideal for connecting TVs, VCRs, satellite receivers, and other devices, this cable delivers clear and consistent signal quality. Backed by MicroConnect's 20+ years of expertise, this coaxial cable provides a durable and dependable solution for your connectivity needs, offering premium quality at a fair price.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | Coaxial |
| Connector 1 | Coaxial |
| Features | |
| Product colour | White |
| Connector 2 | Coaxial |
| Connector 1 | Coaxial |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight | 60 g |
| Package depth | 177 mm |
| Package weight | 62 g |
| Cable length | 1.5 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 60 g |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package weight | 62 g |
| Packaging data | |
| Weight | 60 g |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package weight | 62 g |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect COAX015W coaxial cable 1....
£7.56
£6.30
|
Microconnect 50074 coaxial cable 5 m B...
£8.04
£6.70
|
Microconnect 50088 coaxial cable 10 m...
£11.11
£9.26
|
|---|---|---|---|
| SKU |
COAX015W
|
50074
|
50088
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|