Microconnect MC-PSOO030150FRB power extension 1.5 m 3 AC outlet(s) Indoor Black
£8.59
£7.16
MicroConnect 3-way Power Strip on/off switch French Type E, 1.5m Black
- 3-way Power Strip on/off switch FR Type E,Black
| SKU | MC-PSOO030150FRB |
|---|---|
| EAN | 5715063551196 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
MicroConnect 3-way Power Strip on/off switch French Type E, 1.5m Black
| Features | |
|---|---|
| Placement supported | Indoor |
| Power plug type | Type EF (CEE 7/7) |
| On/off switch | Yes |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| AC outlet types | Type E |
| Power plug form factor | Angled |
| Illuminated on/off switch | Yes |
| Ports & interfaces | |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 270 g |
| Technical details | |
| Warranty period | 25 year(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 300 g |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect MC-PSOO030150FRB power ex...
£8.59
£7.16
|
New
ONLINE USV-Systeme USV-Steckdosenleist...
£11.36
£9.47
|
Popular
Equip 3-Outlet Power Strip
£11.26
£9.38
|
Bestseller
Microconnect GRU0065W power extension...
£12.16
£10.13
|
Hot Product
Microconnect GRU0063B power extension...
£11.17
£9.31
|
Recommended
Microconnect GRU0063W power extension...
£9.55
£7.96
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MC-PSOO030150FRB
|
KG10A3SCH
|
333280
|
GRU0065W
|
GRU0063B
|
GRU0063W
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
ONLINE USV-Systeme
|
Equip
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
| AC outlets quantity |
3
|
N/A
|
3
|
6
|
6
|
6
|