Microconnect MONGG10FB VGA cable 10 m VGA (D-Sub) Black
£23.65
£19.71
Full HD VGA Monitor Cable with Ferrite Cores, 10m
- Max resolution: Full HD 1920*1080p@60Hz
- Double Shielded
- Gold-Plated Connectors
- With Ferrite Cores
| Cable length | 10 m |
|---|---|
| SKU | MONGG10FB |
| EAN | 5711045515026 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | In Stock |
This Full HD SVGA Cable enables you to connect for example a PC or laptop, with a monitor, beamer or a projector
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 10 m |
| Connector 1 | VGA (D-Sub) |
| Connector 2 | VGA (D-Sub) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 500 g |
| Package weight | 820 g |
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 40 mm |
| Package height | 390 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 820 g |
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 40 mm |
| Package height | 390 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Microconnect MONGG10FB VGA cable 10 m...
£23.65
£19.71
|
Bestseller
Vision TC2 10MVGA VGA cable 5 m VGA (D...
£28.07
£23.39
|
Popular
Microconnect MONGG10B VGA cable 10 m V...
£19.87
£16.56
|
Microconnect MONGG15B VGA cable 15 m V...
£29.58
£24.65
|
Microconnect MONGG3BMJ VGA cable 3 m V...
£24.96
£20.80
|
Recommended
StarTech.com 10m Coax High Resolution...
£28.46
£23.72
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MONGG10FB
|
TC2 10MVGA
|
MONGG10B
|
MONGG15B
|
MONGG3BMJ
|
MXTMMHQ10M
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Vision
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
StarTech.com
|
| Connector 1 |
VGA (D-Sub)
|
VGA (D-Sub)
|
VGA (D-Sub)
|
VGA (D-Sub)
|
VGA (D-Sub)
|
VGA (D-Sub)
|
| Connector 1 gender |
Male connector
|
N/A
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
| Connector 2 |
VGA (D-Sub)
|
N/A
|
VGA (D-Sub)
|
VGA (D-Sub)
|
VGA (D-Sub)
|
VGA (D-Sub)
|
| Connector 2 gender |
Male connector
|
N/A
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|