SMS Smart Media Solutions MultiMount PRO Black, Grey
£347.40
£289.50
MultiMount PRO 1500x600 A/DG
| Mounting type | Wall |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| SKU | 03-027-6 |
| EAN | 7331394940218 |
| Manufacturer | SMS Smart Media Solutions |
| Availability | In Stock |
MultiMount PRO 1500x600 is a large display-mount, designed to hold large display with a VESA of maximum 1500x600.
MultiMount PRO 1500x600 can be used as a wall mount or as a replacement for the display holder on our Presence series.
Max weight:
100 kg
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Mounting type | Wall |
| Minimum VESA mount | 200 x 400 mm |
| Maximum VESA mount | 1500 x 600 mm |
| Design | |
| Product colour | Black, Grey |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1626 mm |
| Depth | 56.5 mm |
| Weight | 9 kg |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Type of shelf-placement | Wall |
| Other features | |
| Type of shelf-placement | Wall |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
SMS Smart Media Solutions MultiMount P...
£347.40
£289.50
|
New
SMS Smart Media Solutions Multi Displa...
£354.06
£295.05
|
SMS Smart Media Solutions PD041002-P0...
£504.00
£420.00
|
Popular
SMS Smart Media Solutions PD210001 sig...
£300.60
£250.50
|
Bestseller
StarTech.com TV Cart - Height Adjustab...
£369.76
£308.13
|
Hot Product
StarTech.com Dual TV Ceiling Mount - B...
£321.50
£267.92
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
03-027-6
|
PW010020
|
PD041002-P0
|
PD210001
|
STNDMTV70
|
FPCEILBTB
|
| Manufacturer |
SMS Smart Media Solutions
|
SMS Smart Media Solutions
|
SMS Smart Media Solutions
|
SMS Smart Media Solutions
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Mounting type |
Wall
|
Wall
|
Floor
|
Wall
|
Floor
|
Ceiling
|