Ubiquiti UACC-Display-SM 54.6 cm (21.5") White Wall
£163.87
£136.56
Display Surface Mount, Aluminum, for UniFi Connect Display
- Stages in a landscape or portrait position
- Fixed 60° presentation angle
- Included security screw kit for simple, secure wall mounting
- Magnetic connectors for snap-on installation
| SKU | UACC-DISPLAY-SM |
|---|---|
| EAN | 0810084691618 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
Surface Mount for UniFi Connect Display.
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Wall |
| Mounting | Screws |
| Maximum screen size | 54.6 cm (21.5") |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Product colour | White |
| Design | |
| Easy to install | Yes |
| Product colour | White |
| Housing material | Aluminium |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 233 mm |
| Depth | 233 mm |
| Height | 234.2 mm |
| Weight | 2.1 kg |
| Packaging content | |
| Mounting kit | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |
| Mounting | Screws |
You may also be interested in
| Product |
New
Ubiquiti UACC-Display-SM 54.6 cm (21.5...
£163.87
£136.56
|
Popular
Ergotron MX Wall Mount LCD Arm 106.7 c...
£217.21
£181.01
|
Ergotron 200 Series Wall Mount Pivot 6...
£145.19
£120.99
|
Bestseller
Ergotron LX Series Desk Mount LCD Arm...
£169.38
£141.15
|
Hot Product
Ergotron LX Series Desk Mount LCD Arm,...
£238.49
£198.74
|
Recommended
Ergotron Neo Flex 33-387-085 monitor m...
£140.60
£117.17
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UACC-DISPLAY-SM
|
45-228-026
|
45-232-200
|
45-241-026
|
45-295-026
|
33-387-085
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
Ergotron
|
Ergotron
|
Ergotron
|
Ergotron
|
Ergotron
|
| Product colour |
White
|
Aluminium
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Mounting type |
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Desk
|
Desk
|
Desk
|
| Number of displays supported |
1 to 2
|
1 to 2
|
N/A
|
1 to 2
|
1 to 2
|
1 to 2
|