Ubiquiti UVC-G4-DOORBELL-PS power adapter/inverter Indoor White
£32.18
£26.82
G4 Doorbell Power Supply, 200-240V (EU), 60 Hz, 1A, 6m
| Purpose | Doorbell |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | UVC-G4-DOORBELL-PS |
| EAN | 0810010075635 |
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Availability | In Stock |
Instead of using existing electrical wiring, one end connects to the doorbell and the other end plugs into a standard US electrical outlet. Maximum distance: 6 m (19' 8")
| Features | |
|---|---|
| Input current | 1 A |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 0.7 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Doorbell |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Product colour | White |
| Input frequency | 50 Hz |
| Power | |
| Input current | 1 A |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 0.7 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Doorbell |
| Design | |
| Cable length | 6 m |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Product colour | White |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 496 g |
| Cable length | 6 m |
| Packaging content | |
| Included power plug types | EU |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Ubiquiti UVC-G4-DOORBELL-PS power adap...
£32.18
£26.82
|
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo...
£37.44
£31.20
|
New
HP AC Smart pin slim power adapter (90...
£42.12
£35.10
|
Bestseller
DELL DF263 power adapter/inverter Indo...
£28.32
£23.60
|
Hot Product
DELL DF266 power adapter/inverter Indo...
£33.40
£27.83
|
Popular
HP AC Smart adapter (90 watt) power ad...
£42.12
£35.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UVC-G4-DOORBELL-PS
|
469632-010
|
469639-003
|
DF263
|
DF266
|
613160-001
|
| Manufacturer |
Ubiquiti
|
HP
|
HP
|
DELL
|
DELL
|
HP
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
Doorbell
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|